Během koronakrize se změnil trh s audioknihami. Na jaké novinky se můžeme těšit?

12. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Audiokniha

Jednou z oblastí kultury, která odolává restrikcím v období koronovirové pandemie, jsou stále oblíbenější audioknihy. Jak to tedy aktuálně na trhu vypadá a jaké novinky letos na posluchače čekají, se ptal Václav Müller ředitele vydavatelství Tympanum Tomáše Výchopně.

„Už teď je zřejmé, že se posunul trh od CD k downloadům, protože nebylo možno v některých případech zajít do knihkupectví a koupit si CD,“ řekl Tomáš Výchopeň.

„Mnozí herci byli doma sami v covidu, neměli co dělat, tak natáčeli. Jedním z takových velkých objevů byly pohádky Miloše Macourka, které přinesl Otakar Brousek. Potom otevíráme řadu takových klasických textů, které spadají do kategorie povinná četba, nebo něco v tom duchu. Já jsem vždycky chtěl natočit Orwella Farmu zvířat nebo 1984. To je teď skoro před vydáním.“

Na co dalšího se můžete těšit, se dozvíte v rozhovoru.

autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?