Archeologie eurofie, to je název letošního ročníku Fotograf Festivalu

3. říjen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sametová revoluce 1989 (Veletržní Palác)
0:00
/
0:00

Devátý ročník festivalu s názvem „Archeologie euforie“ představí výstavy, doprovodný edukativní program a diskuze věnované transformaci společnosti z totalitního režimu do kapitalismu v letech 1985–1995.

Bohatý festivalový program odprezentuje ve více než desítce galerií domácí i zahraniční autory, ale i to nejzajímavější z archivů institucí. Díky unikátnímu projektu online databáze „Má historie” se může zapojit i široká veřejnost.

Fotograf Festival se dlouhodobě věnuje tématům, která rezonují ve společnosti. Letošní téma se vztahuje k výročí 30 let od Sametové revoluce, rekapituluje postupný vývoj přibližně od 80. let až po definitivní nastolení neoliberálního kapitalismu ve společnosti.

„Hlavní výstava, kterou otevřeme 16. října v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze, má název Obrazy konců dějin, kde se kurátor Pavel Vančát pokouší skrze nejen fotografii, ale přes média, jako časopisy nebo dokumentaci televize Nova, která začínala v polovině 90. let nějak shrnout vizualitu té doby," říká ředitelka festival Markéta Kinterová.

Fotograf Festival byl zahájen 26. září v Colloredo-Mansfeldském paláci výstavou Orient V. Festival potrvá do 14. listopadu.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.