Archeologie eurofie, to je název letošního ročníku Fotograf Festivalu

3. říjen 2019

Devátý ročník festivalu s názvem „Archeologie euforie“ představí výstavy, doprovodný edukativní program a diskuze věnované transformaci společnosti z totalitního režimu do kapitalismu v letech 1985–1995.

Bohatý festivalový program odprezentuje ve více než desítce galerií domácí i zahraniční autory, ale i to nejzajímavější z archivů institucí. Díky unikátnímu projektu online databáze „Má historie” se může zapojit i široká veřejnost.

Fotograf Festival se dlouhodobě věnuje tématům, která rezonují ve společnosti. Letošní téma se vztahuje k výročí 30 let od Sametové revoluce, rekapituluje postupný vývoj přibližně od 80. let až po definitivní nastolení neoliberálního kapitalismu ve společnosti.

„Hlavní výstava, kterou otevřeme 16. října v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze, má název Obrazy konců dějin, kde se kurátor Pavel Vančát pokouší skrze nejen fotografii, ale přes média, jako časopisy nebo dokumentaci televize Nova, která začínala v polovině 90. let nějak shrnout vizualitu té doby," říká ředitelka festival Markéta Kinterová.

Fotograf Festival byl zahájen 26. září v Colloredo-Mansfeldském paláci výstavou Orient V. Festival potrvá do 14. listopadu.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.