10 tipů na food festivaly a degustace piva a vína v Praze. Co všechno budete moct ochutnat?

28. červenec 2021, aktualizováno

Vyrážíte rádi za gastronomickými zážitky pod širým nebem? Pak tu jste správně. V Praze se během srpna a září bude konat řada festivalů jídla a pití – podívejte se na náš výběr.

Zmrzlina: Prague Ice Cream Festival

Tentokrát něco pro milovníky sladkého. Poslední neděli v srpnu se od 10:00 do 19:00 koná Prague Ice Cream Festival, který nabídne různé druhy zmrzlin – gelato, točené, sorbety, ice roll, bio nebo třeba veganské. K tomu i další občerstvení, nápoje a program pro celou rodinu včetně soutěží a ochutnávek.

Zmrzlina

Hamburgery: Burgerfest

  • kdy: od 3. do 5. září
  • kde: Výstaviště Praha – Křižíkova fontána
  • více podrobností

Další tip je pro všechny milovníky hamburgerů a masožravce. Co vás čeká? Výběr z burgerové scény, cooking shows a vystoupení kapel. A pokud si užíváte burácení motorů, pak i zážitek z Prague Harley Days, které se na Výstavišti konají spolu s Burgerfestem.

Pouliční jídlo: Street Food Festival

Jídlo do ruky, které se dá snadno připravit i konzumovat – to je street food. Pouliční jídlo budete moci ochutnat v neděli 19. září u holešovického Cross Clubu. Jaké konkrétně? Na odtajnění si budeme muset ještě chvíli počkat.

Pivo: Nomad Beer festival

Sedmička v září ožije festivalem létajících pivovarů – tedy takových, které nemají vlastní výrobní zařízení – obvykle za nimi ale stojí nadšenci, kteří zatím nemají prostředky na vybudování vlastního pivovaru. Na festivalu nebude chybět ani gastronomie a živá hudba. Brány Nomad Beer festivalu se otevírají v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 10:00 do 22:00.

Pití piva

Pivo: Festival minipivovarů na Pražském hradě

A festival piva podruhé, tentokrát na Pražském hradě. K degustaci bude připraveno pivo zhruba od šesti desítek převážně českých minipivovarů. V pátek je festival otevřený od 14:00 do 20:00 a v sobotu od 12:00 do 20:00.

Víno: Růžový máj

Růžový máj je přesunutý degustační festival růžových vín a klaretů. Poslední sobotu v září se na něm představí přes 20 českých vinařů. K tomu bude na místě teplá a studená gastronomie, míchané nápoje a také jazz a swing.

UŽ PROBĚHLO:

Jídlo z grilu: Grill fest

Smíchovská náplavka je tradičním místem pro konání rozmanitých food festivalů. V sobotu 7. srpna bude od 10:00 do 20:00 hostit Grill fest, během kterého budete moci ochutnat grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra, ale i vegetariánské pokrmy – grilované sýry, zeleninu nebo burgery. A v menu budou také peruánské, kubánské či gruzínské speciality.

Grilování, hamburgery, špízy, grilovaná zelenina, rošt, barbecue, party, ilustrační foto

Exotické: Latino Street Food

Ještě jednou u Smíchovské náplavky zůstaneme. Tentokrát budete moci ochutnat mexické burrito, tacos, trhané vepřové, španělskou paellu, argentinské steaky, kubánské sendviche a mnohé další. Za latinskými specialitami můžete vyrazit 14. srpna od 10:00 do 20:00.

Čaje: Čajomír Fest

Pivo ani víno vám nic neříká a raději byste degustovali čaje a bylinky? I pro vás máme tip. V půlce srpna se bude konat Mezinárodní festival čajového umění, na kterém se představí více než 30 čajoven a čajmanů z Čech i zahraničí. Součástí festivalu bude také meditativní hudba, relaxační cvičení, divoký tanec, několik workshopů a dětská louka.

Víno: Praha pije víno

V historických prostorách Novoměstské radnice se bude 14. srpna konat festival vinařů, kteří se věnují tvorbě přírodních vín. Organizátoři očekávají účast více než padesáti především rodinných českých a zahraničních vinařství.

Sklenička, víno, ochutnávka vín (ilustrační foto)
autoři: ech , Tereza Čistotová
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.